fbpx

Шість найпоширеніших типів кібератак, які можуть зашкодити вашому бізнесу

Шість найпоширеніших типів кібератак

Кібератака – це спроба хакерів отримати несанкціонований доступ до ІТ інфраструктури жертви для отримання конфіденційних даних, спричинення збоїв або інших шкідливих дій. Велика кількість інцидентів здійснюється невідомим зловмисниками за допомогою певного програмного забезпечення.

Ось шість найпоширеніших на сьогодні типів кібератак:

1. Шкідливе програмне забезпечення

Це програми, призначені для заподіяння шкоди та використання ресурсів комп’ютера, вибраного в якості мішені. Програми – вимагателі, хробаки, трояни, макровіруси, логічні бомби – усе це належить до шкідливого ПЗ. Зазвичай кіберзлочинці використовують цей тип атак для отримання будь-яких конфіденційних даних: від фінансових показників, до паролів, медичних записів чи особистого листування тощо.

2. Фішинг

Цей термін походить від англійського слова, що перекладається як «риболовля», і означає спробу хакерів отримати ваші дані за допомогою «гачка із наживкою», у ролі якої виступає електронний лист. Такі листи маскуються під повідомлення з надійних джерел чи від організацій, яким ви довіряєте. На відміну від переважної більшості інших видів кібератак, фішинг провокує користувача добровільно ділитися конфіденційною інформацією.

3. Відмова в обслуговування (DoS) та Розподілена відмова в обслуговуванні (DDoS).

Цей тип атак виводить з ладу пристрій або мережу, перевантажуючи ресурси системи та паралізуючи робочий процес. DoS-атаки, в більшості випадків, здійснюються шляхом перевантаження мішені трафіком або надсилання інформації, яка викликає збій. Хоча DoS-атаки, як правило, не призводять до крадіжки конфіденційної інформації і не приносять хакерам матеріального зиску, вони можуть коштувати жертві багато часу та ресурсів, витрачених на відновлення роботи.

4. SQL-ін’єкційна атака.

Цей тип атак призначений для ураження веб-сайтів, що працюють на основі баз даних. В основі методу – використання шкідливого SQL коду для маніпуляцій з базою даних на сервері з метою отримати доступ до інформації, яка мала б залишатися прихованою. Успішна SQL-ін’єкційна атака може надати у розпорядження хакерів паролі та особисту інформацію, змінити дані, які зберігаються в базі, виконувати адміністративні операції, відновлювати вміст файлів та, навіть, надавати команди операційній системі.

5. Міжсайтовий скріптинг (XXS).

Цей поширений тип атак використовує шкідливий код для запуску певного сценарію у веб-браузері або програмі. Специфіка подібних атак полягає в тому, що замість безпосередньої атаки на сервер зловмисники використовують вразливий сервер для атаки на користувача. Разом із веб-сторінкою, яку завантажує жертва, вона отримує зловмисний код, інтегрований в HTLM. Цей код продовжує виконувати шкідливий сценарій на комп’ютері жертви, наприклад, надсилати хакерам файли cookie з особистими даними користувача.

6. Атака на паролі.

Як зрозуміло з назви, зловмисники мають на меті злам або підбір паролю користувача для доступу до конфіденційних даних. Цей вид атак не потребує жодного коду, оскільки працює на машинах хакерів. Програми намагаються отримати доступ до облікових записів жертв за допомогою систем генерації паролів або вдаючись до їх зламу.

Кібер атаки реальні та дуже небезпечні. І, хоча практично неможливо гарантувати стовідсотковий захист від усіх типів нападів, ви можете значно зменшити ризики, довіривши власну кібер безпеку досвідченими професіоналам. Отримати пропозицію щодо захисту ваших систем можна ТУТ.

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті